A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Sokolové se rozletěli do Babic

Druhou zářijovou sobotu, 13.9.2014, vyrazil náš mladý tým Sokola Vlastibořice do Babic u Prahy, aby zde při již tradičním běžeckém trailovém závodě poměřil svou rychlost se závodníky z Babic, Prahy a širokého okolí. Naši závodníci tak týmu SK Babice oplatili jejich účast na našem domácím letním běžeckém závodu Okolo Vlasti 2014, který se ve Vlastibořicích uskutečnil 14.6.2014.

Závod dětí v Babicích startoval již po 10 hodině ráno, a proto museli naši mladí závodníci oželet sobotní příjemné poležení ve svých postýlkách a odhodlaně z nich brzy ráno vyskočit, abychom zhruba jednu hodinu trvající cestu z Vlastibořic do Babic a závod samotný stihli. Počasí v tento den běžcům přálo, předchozí den totiž vydatně pršelo a teploty se v průběhu závodu pohybovaly mezi 15 – 20 °C, což je klima pro běh ideální – není horko a dobře se dýchá.

Po příjezdu do Babic se náš tým úspěšně zaregistroval, vyzvednul si běžecká čísla a čipy a pak už zbývalo vydat se na obhlídku závodní trasy, která vedla po lesní cestě po okruhu měřícím 300 m. V závislosti na věku se běžel jeden, dva, nebo tři okruhy. Vydatný déšť předchozího dne sice některé úseky trasy rozbahnil, ale naši závodníci se tím nenechali zmást a ihned počali zkoumat charakter povrchu a přilnavost za mokra a na zvláště exponovaných místech také vliv typu vzorku podrážky běžecké obuvi na délku brzdné dráhy. Pak se již ale čas do startu počal krátit a my se museli soustředit na nadcházející výkon.

Naši mladí Sokolové byli zastoupeni ve třech věkových kategoriích:

V kategorii od 6 – 8 let se v závodě na 300 m umístili: na krásném 7. místě Anička Mikulová s časem 1:06, Filip Horal doběhl v čase 1:09 na 11. místě, na 13. místě doběhl Matyáš Koutník s časem 1:10, na 17. místě skončil Jakub Svačinka s časem 1:13 a na 19. místě se umístila Anička Hozdecká s časem 1:16. Celkem v této kategorii startovalo 23 závodníků.

V kategorii do 11 let se v závodě na 600 m umístili: na pěkném 12. místě Kryštof Horal s časem 2:26, na 17. místě Lukáš Bittner s časem 2:41 a na 20. místě Matěj Čižmár s časem 2:44. Celkem v této kategorii startovalo 22 závodníků.

V kategorii do 15 let v závodě na 900 m, kde byla konkurence již velmi silná, startovala v této kategorii nejmladší Pavlínka Pacáková a umístila se na pěkném 8. místě s časem 3:46. Celkem v této kategorii startovalo 9 závodníků.

Závod na 10,55 km si nenechali ujít ani tři dospělí členové Sokola Vlastibořice. V kategorii žen do 49 let se na 15. místě umístila Lucie Koutníková s časem 1:03:08, v kategorii mužů do 39 let doběhl na 45. místě Jan Kačer s časem 50:00 a v kategorii mužů do 49 let doběhl na 9. místě Dušan Koutník s časem 45:53. Celkem v závodě dospělých startovalo 188 běžců a jako první projel bahenní lázní po břiše cílem Jan Havlíček z ASK Slavia Praha, který jako loni zvítězil stylem start cíl v čase 36:28.

Děkujeme všem malým i velkým členům týmu Sokol Vlastibořice za vzornou reprezentaci, doufáme, že se jim závod líbil, a že se nám brzy opět podaří v tak hojném počtu některý další závod absolvovat. Dále děkujeme starostovi Sokola, Pavlovi Svačinkovi, za vedení výpravy, Mirce Svačinkové, Petře a Petrovi Horalovým, Aleši Hozdeckému a Standovi Bittnerovi za fandění, fyzickou i psychickou podporu všech závodníků a v neposlední řadě i za pomoc s přepravou závodníků na místo závodu.

Komentujte

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>