SUM 2014 – informace pro účastníky

Přátelé, tak jsem se konečně přinutil sepsat to všechno na jedno místo. 🙂

Kdy – sobota 15.11.2014, start v 9:00 (aby to i ti pomalejší stihli za světla)

Kde – Vlastibořice 25.

Co – Strom Ultra Maraton, nultý ročník. Trať spojuje památné, státem chráněné stromy, i ty, které jsou prostě jen krásné, ať už svým vzhledem, monumentálností či stářím. Můžete škobrtat přes jejich kořeny ukryté pod vrstvou šustícího listí, můžete je obejmout a nabrat „plnou“, pro další škobrtání se vám to bude hodit.

Trať – 50 km, 1000 m kladné převýšení, třetina asfalt, zbytek čirá příroda, lesní či luční cestou, a někde i necestou (a pozor, třeba i mokrou trávou), digitálně i virtuálně viz zde: http://www.mapmyrun.com/routes/view/561091486
Suunto: http://www.movescount.com/cs/routes/route742249-SUM_2014
Garmin:  http://connect.garmin.com/course/8349644
(Pokud by to někomu nefungovalo, tady jsou trasy v několika dalších formátech, zkuste: http://sokol.vlastiborice.cz/files/sum2014.zip).

Značení trati – ani náhodou. Moukovat nebo sprejovat 50 km trati letos, kdy jsem na to ještě sám, prostě nezvládnu, omlouvám se. Nejkritičtější místa se ale označit pokusím, moc jich není. Každý borec samozřejmě dostane mapu a podrobný itinerář, kdo to bude sledovat, nezabloudí. Kromě toho včas poskytnu trasy pro Garmina a Ambity. S Ambitama jsem to zkoušel a zabloudit se s tím prostě nedá. A ještě kromě toho dostanete takovou betaverzi čtení o některých stromech, které budete míjet. Kompletní knížečku bohužel nestíhám a bude až za rok, na oficiální a veřejný 1. ročník.

Občerstvení – jak už asi tušíte, není. U samoty za Trávníčkem (26.km) pohodím dvě balení vod, nalejte si. Kdesi na trati se snad bude potulovat dcera na kole s batůžkem plným vody, na setkání s ní ale asi spoléhat nelze. Pokusím se ji instruovat tak, aby byla co největší naděje, že někoho potká, a uleví si tak od vodní zátěže. Zrzavou keltskou princeznu na bajku jen tak nepřehlédnete, vypadá to srandovně. Křičte a nenechte si svou vodu ujet. Princezna bude ráda.

Závodit nebo to prodrndat? To nechám na vás. Předpokládám existenci nepříliš rychlé drndací skupinky, ale vím i o soutěživých jedincích, kteří si chtějí pokec nechat až k pivu. Jak je komu libo. Drndací skupina nezabloudí, povedu ji.

Varianty trasy: Kdyby se chtěl někdo po vzoru královny Koloběžky I. zúčastnit nezúčastnit, nechť bystrým zrakem pohlédne na mapu zmíněnou výše. Trať se na několika místech na 2-3 kilometry přibližuje k Vlastibořicím, využijte toho. Existuje už skupinka, která poběží jen cca 15 km, z Radimovic (cca 13.km) do Trávníčku (25.km). Další body, kde lze na trať nastoupit, či vystoupit, se nacházejí na 34. a 44.km.

Časy průchodů drndací skupiny:
0.km Vlastibořice 25 – 9:00
13.km Radimovice, na cestě směr dolů k nádraží – 10:15-10:30
25.km Trávníček – 11:30-11:45
34.km lesní cesta směrem ze Sedlíštěk na Vorklebice – 12:30-13:00
44.km u staré lípy přímo ve Vlastibořicích – 13:30-14:00

Info o aktuální poloze drndací skupiny – 739 242 081.

Po běhu – sprcha + převlečení u nás, pak hospoda u Ivana s plzní. Budou luxusní domácí hambáče v luxusní domácí bulce, vege varianta se chystá taky (Anička, Terka, Jonny). První parta půjde jíst ve 14:30 (Jíťa a Tom), chce-li se připojit někdo další, je potřeba to dát vědět předem!!!!! S hlavní skupinou je počítáno kolem 17h., uvidíme, jak to půjde, čas mohu telefonicky upravit.

Spaní možno u nás v dostupných postelích, dále pak na matracích na zemi, dojdou-li i matrace, pak na zemi, spacáky a karimatky s sebou. Teplo bude.

To je zatím asi vše – ptejte se, na co chcete.

Štítky: