OV2016 – shrnutí

Milé běžkyně a běžci,

4. ročník je za námi a já osobně jsem jako každý rok především rád, že jsme to (doufám) všichni ve zdraví přežili.

Na startu tří závodů se sešlo přesně 200 startujících (fyzicky tedy o něco méně, protože někteří se zúčastnili více závodů), což je oproti loňskému součtu 137 startujících nárůst, který jsme nečekali. Takových překvapení nám ale letošní ročník připravil více.

Vaše výkony šly letos výrazně nahoru. Ať už se na tom podílela vaše vyšší výkonnost, nižší teplota nebo pivo na občerstvovačkách :-), zasloužíte obdiv. Gratuluji Davidovi Pecinovi k neuvěřitelnému překonání loňského výkonu o více než osm minut a tím i k překonání traťového rekordu (1:20:11, průměrné tempo 3:43/km, což je rychlost přes 16 km/h). Jedním dechem připojuji, že loňský čas Radka Brunnera (1:23:24) překonal i druhý Zbyšek Lhota (1:21:24) a těsně třetí Josef Veber (1:21:36). Jen pro zajímavost, letos desátému Liboru Erbenovi by loni jeho čas 1:29:52 stačil na třetí místo!

Traťový rekord se urodil i mezi děvčaty. Petra Eliášová (1:46:41) překonala loňský, a na této trati premiérový, zápis Aničky Kudrnové (1:56:26) téměř o deset minut. Pod loňský rekord by se vešla i druhá Štěpánka Kozáková (1:49:40), těsně třetí Kristýna Hájková (1:49:52), čtvrtá Terka Hemelíková (zlepšení proti loňskému ročníku o téměř 18 minut) i pátá Veronika Krásná.

1/2maratonu se zúčastnilo 88 závodníků, z toho 26 žen.

Ani na Krosu se o nový rekord nemohl poprat loňský vítěz, poprali se ale jiní. Letošní novinka, kombinace 1/2maratonu s krosem, přilákala na jeho start i mnoho z nejrychlejších půlmaratonců. Zvítězil Daniel Kupidlovský před Davidem Pecinou a Matyášem Teclem. V ženách pak NEUVĚŘITELNÁ Janička Pekařová (ročník 2002, 9. celkově!) před Julií Teclovou a Erikou Kohoutovou. Oba vítězové jsou držiteli traťových rekordů, v tomto směru se běželo poprvé. Potěšující byla účast šesti závodníků v kategorii do 12 let a třinácti v kategorii 13-17 let.

Krosu se zúčastnilo 55 závodníků, z toho 22 dívek a žen.

Výrazně stoupla i účast na charitativním Běhu pro Terezu (loni 35, letos 57), hlavně mnoho dospělých pojalo svou účast jako možnost přispět Domovu Tereza a časem stráveným na trati se nijak netrápili. Všem mnohokrát děkuji! 🙂

Je zjevné, že konkurence ve „Vlasti“ stoupá, a to je skvělá zpráva, i když se přiznám, že to nikdy nebylo naším hlavním cílem. Tím vždy bylo způsobit co nejvíce lidem radost, vyloudit úsměv, a připomenout, že s dobrou náladou je svět to nejkrásnější místo. Aby byl zachován tento rodinný charakter akce, zvažujeme (stejně jako loni touhle dobou) omezení počtu startujících. Strop by se přibližně pohyboval o něco výše, než byla letošní účast. Bohužel nejsme ekonomika EU, nemůžeme růst věčně. 🙂

Opět jsme udělali několik chyb, které nás mrzí, a kterých se příští rok pokusíme vyvarovat. Vody na občerstvovačkách byl letos i díky chladnějšímu počasí dostatek, přesto se chybka našla, na poslední běžce sice těsně, ale nezbyly banány. Další nepříjemnost jsme objevili na fotografiích, někteří si na trase krosu zkracovali trať přes lávky. Letošní „lávkoví drábové“ dohled pojali spíše pohodově a zodpovědnost ponechali na závodnících, čehož někteří zneužili. Ani rekonstrukce koupaliště časově nevyšla tak, jak bychom si na obci představovali, naštěstí nebylo takové vedro, aby to vadilo.

Klady ale nejen podle mne opět převážily. Mezi ně je třeba zařadit i částku, kterou jste darovali Domovu Tereza. Jak jsme se dozvěděli, našich/vašich loňských 6.900 darovaných korun byl pro Domov druhý nejvyšší neúčelový dar za celý rok, což je smutná bilance. Proto jsem moc rád, že jsme letos nashromáždili o tolik více – přesně 12.650 Kč. Jako T. J. Sokol Vlastibořice jsme se rozhodli, že částku zaokrouhlíme na 15.000 Kč.

Nakonec bych rád poděkoval.

Dobrovolníkům na trati, u občerstvovaček i v prostoru startu a cíle, fotografům. Všichni to dělali zadarmo a s úsměvem.

Obecnímu úřadu a občanům obce Vlastibořice za všemožnou podporu.

Domovu Tereza za krásné výrobky, šikovnost klientů a příležitost smysluplně pomoci.

Pivovarům Rohozec a Svijany za praktické ceny pro dospělé.

Firmám TopDesign Stavby, Autodoprava Resl, Dorestav, Hasicí přístroje P.&M. Svačinkovi a Autodoprava Ivan Pacák za peněžité dary.

Nakladatelství Mladá Fronta za ceny.

Sklárně SpiderGlass Heřmanice Pepíka Novotného za nádherné medaile a mísy.

Robertovi a Světle ze Sport-Base Timming za tradičně bezproblémové měření.

Kastelánovi sychrovského zámku panu Kadlecovi za otevření tohoto skvostu běžcům i běhnám.

Za krásný design triček a grafiky akademické malířce Zuzce Kadlecové, grafikovi Tomášovi Vackovi a Mírovi Trojanovi a jeho firmě Alisy.

A hlavně manželům Tomčovým a firmě NaturHouse za nádherné ceny pro děti!

Vám všem pak za vaše úsměvy a skvělou náladu, kterou jste do Vlastibořic přivezli, a která je tu stále ještě všude cítit.

Moc děkujeme a těšíme se zase za rok!

„Ať to běhá!“ přejí

Dušan a Lůca Koutníkovi & Pavel a Mirka Svačinkovi

 

Několik praktických odkazů:

–          výsledky (v šedé liště lze vybrat závod)

–          fotografie

Komentujte

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>